Як зробити вітальню затишніше: 5 порад дизайнерів

Більшість свого часу в будинку ми проводимо у вітальні, що безумовно робить її важливою частиною будинку. Сьогодні ми розповімо вам, як зробити цю кімнату максимально затишною, функціональною та комфортною не лише вам, а й вашим гостям.

Допоможе розібратися у цьому питанні дизайнерка Марія Боровська.

Гостина є центром вашої квартири або будинку і має багато призначень: саме тут ви зустрічаєте гостей, збираєтеся всією сім’єю для перегляду цікавого фільму, розслаблюєтеся з чашкою чаю або читаєте свою улюблену книгу.

1. Візуальна сторона вітальні

Гостина включає велику кількість різних функцій для кожного члена сім’ї або гостя. Практично у всіх вітальнях встановлюється телевізор, який збирає навколо себе всіх членів сім’ї. Великий екран телевізора є центром вашої кімнати.

Якщо у вашій вітальні стоїть камін, то він, безперечно, відіграє не меншу роль. Зараз популярність камінів зростає, вони набувають різних форм, і кожен може індивідуально підібрати собі стиль, який доповнить ваш інтер’єр.

Ще однією важливою частиною вітальні стане встановлений у ній акваріум. Це справжнісінька частка природи у вашій кімнаті. Акваріум приносить у ваше житло життя, утихомирює і розслаблює, при цьому є гарною прикрасою декору. Великі екзотичні риби чудово відволікають від стресу та змушують мріяти.

Існує ще безліч елементів, які будуть центром вашої вітальні: картини, скульптури, дизайнерські предмети та безліч інших варіантів. Однак не переходьте межу, і майте почуття міри.

З усіх предметів інтер’єру вам слід вибрати той, який найбільше впливатиме на загальну оцінку приміщення та понесе на собі ношу візуального центру кімнати.

Варто підкреслити предмет відповідним і цікавим тлом, так що ви візуально збільшите простір навколо нього. Зробити це можна за допомогою кольору, фактури стіни, системи полиць чи дизайнерської ніші — усім, що посилюватиме увагу на візуальному центрі.

2. Вибираємо центр вітальні

Заздалегідь визначте, що ви хочете розмістити у вашій вітальні перед створенням планування.

У невеликих квартирах допускається часта помилка — розміщення предметів один над одним, або зовсім близько. Кращим рішенням тут буде просто переставити один із предметів у незайняту частину кімнати або в іншу кімнату. Встановлюючи декоративні елементи таким чином, ви псуєте враження про них — вони вже не будуть виглядати як щось особливе та цінне.

Наприклад, буває, що телевізор встановлюється над каміном, у результаті ви не можете нормально використовувати їх одночасно і замість двох центрів ви отримуєте один великий, але прісний. Використовуючи таку конструкцію одночасно, ви відволікатиметеся то на одне, то на інше, не отримуючи того задоволення, яке має виходити від них окремо. Це стосується і всіх інших подібних випадків: акваріум + телевізор, скульптура + камін, акваріум + картина.

Правильне розташування елементів так, щоб вони не заважали один одному, а лише доповнювали та прикрашали інтер’єр, додасть їм цінності та краси.

3. Другі елементи інтер’єру

У вітальні не обійтися і без дрібніших предметів, які, незважаючи на свій розмір, не менш важливі. Наприклад: книги, невеликі картини, фотографії, сувеніри та решта декоративних об’єктів. Такі елементи також можуть стати хорошим тлом більшим.

Як і у випадку з центрами та міні-центрами, дрібні предмети теж можуть перебивати один одного, якщо наставлені занадто щільно та часто. Поставтеся до таких речей не менш відповідально, ніж до того ж телевізора чи скульптури.