Як правильно спланувати ванну. Рішення для ванних кімнат

Ванна — один із найзначніших просторів квартири, тому до її планування потрібно підходити дуже усвідомлено та грамотно. Ванна кімната – місце щоденного користування, часто відвідуване, тому вона має бути зручною та максимально функціональною для всіх мешканців квартири: від маленької дитини до дорослої людини (можливо літню людину).

Звичайно, є багато порад щодо правильного планування та декорування ванни, але залежно від її габаритів, вони можуть відрізнятися. Ми наведемо універсальні рекомендації для всіх, хто мріє про нову ванну.

По-перше, оцініть вашу ванну кімнату і зробіть всі виміри: якої вона форми (квадратна або прямокутна, скільки в ній кв.м, чи суміщена з санвузлом, якої висоти, чи є ніші, труби, що виступають, і т.д.). ). Від цього залежить розташування сантехнічного обладнання, а також предмети декору (полички, шафки, антресолі, стелажі тощо).

Якщо ви – власник невеликої ванної кімнати (до 3 кв.м), та ще й поєднаної із санвузлом, то для збільшення простору варто подумати про перенесення пральної машинки на кухню чи передпокій. Якщо немає місця для повноцінної ванни, краще поставити душову кабіну. Замість стандартної раковини доведеться підібрати аналог меншого розміру.

Для візуального збільшення простору можна скористатися нехитрими порадами: повісити дзеркала на протилежних стінах і зробити підсвічування – це візуально розширить приміщення. Жодних шафок, швидше за все, встановити не вдасться, але не забудьте про простір, який варто зайняти – місце над дверима. У таких невеликих просторах кожен сантиметр на вагу золота, тому з дизайнерських «штучок» можна порекомендувати задіяти двері для тримання рушників та дрібних дрібниць.

Якщо розмір вашої ванної кімнати від 3 до 5 кв.м, то ви можете оптимально розмістити ванну, раковину та, залежно від планування квартири, унітаз (якщо він в окремому приміщенні) та пральну машинку).

При розмірі ванної кімнати від 5 до 10 кв.м є простір фантазії. Залежно від кількості членів сім’ї можна запропонувати розмістити подвійну раковину, унітаз, біде.

Окрім ванної можна встановити і душову кабіну. Тут же, найімовірніше, знайдеться місце і для пральної машинки, стелажів, а в разі потреби можна задіяти місце під раковиною. На ринку з’явився тандем — суміщена ванна чаша із душовою кабіною – ідеальний варіант оптимізації простору та засобів.

Якщо ванна кімната більше 10 кв.м, ви зможете втілити найсміливіші фантазії. Як правило, такого розміру ванні розташовані в заміських будинках або елітних квартирах, тому, до вибору сантехнічного обладнання та декору потрібно підходити особливо ретельно і робити все в єдиному стилі та зі смаком. Рекомендується при чорновому оздобленні на першому етапі закласти теплу підлогу, а також встановити різні рівні підлоги для ванної чаші та основної підлоги. Підсвічування краще робити багатофункціональне і в різних зонах (з яскравим спрямованим світлом, а також розсіяним для зони релаксу).

У ванних кімнатах великих розмірів є можливість оптимального розташування всього сантехнічного обладнання (раковини однієї або подвійної, ванної чаші, душової кабіни, унітазу, біде, а також пральної машинки). Знайдеться місце і для стелажів із рушниками, і для шафок із гігієнічними предметами, і для кашпо на стінах. Простір таких розмірів – благодатний ґрунт для будь-якого дизайнера інтер’єрів.

Якого б розміру не була ваша ванна кімната, завжди можна оптимально, грамотно та красиво розмістити і сантехнічне обладнання та елементи декору, щоб усім мешканцям квартири було затишно та комфортно.