Від чого з’являється пліснява на фасаді і як з нею боротися?

Чим небезпечна пліснява на фасаді? Чим небезпечна пліснява на фасаді?

На фасаді будинку з’явилася пліснява, грибок – від чого зовнішній вигляд усієї будови зіпсувався?

Цвіль на фасаді будинку – серйозна проблема для власників. Не потрібно відкладати ремонт фасаду, у тому числі глибоку обробку антисептиками. Інакше зупинити процес розмноження буде дуже складно.

Фасад будь-якої будови – захищає основні стіни від зовнішніх впливів, до того ж створює презентабельний зовнішній вигляд усієї споруди. Фасадні роботи – складний процес, що вимагає певних навичок та умінь – тому турботу про фінішне оздоблення слід довірити фахівцям. А якщо ви вирішили виконати роботи самостійно – слід досконально вивчити всі нюанси.

Що таке пліснява на фасаді?

Цвіль – візуально помітний наліт на стінах будівлі – чорного, білого, синього або зеленого кольору, що утворюється на фасаді. Такий наліт називається пліснявою. Фактично пліснява може з’явитися на будь-якій поверхні їх бетону, каменю або цегли і навіть на фарбі. Крім цвілі, на фасаді будівлі, особливо на дерев’яних поверхнях, з’являються місця гниття.

Цвіль на фасаді – псує зовнішній вигляд всього будинку. Суперечки грибів розмножуються швидко «захоплюючи» дедалі більші ділянки. Чи не своєчасний ремонт і сприятливі умови для розмноження цвілі – призводить до великих ділянок ураження. Цвіль, при близькому розгляді є чимось схожим на павутину. Вона токсична – викликає алергії та хвороби дихальних органів.

Причини появи плісняви на фасаді

Поштовхом для бурхливого зростання грибкового нальоту – насамперед є вогкість. Фасад, як і стіни всередині будівель, теж піддаються хворобам. На стінах може з’явитися грибок (найпростіші мікроорганізми поєднуються в колонію і стає видимим). На «зараження» фасадів цвіллю найчастіше страждають приватні будинки. Багато домовласників намагаються не помічати появу потемнілих кутів на фасаді, а дарма. Цвіль завдає шкоди навіть домочадцям, а згодом може стати причиною руйнування будівлі, тому позбавляється темного нальоту на фасаді потрібно якнайшвидше.

Багато домовласників переконані, що грибок з’являється лише у старих будинках, це помилкова думка. Основною причиною виникнення грибка на стінах вважається вогкість, а також відсутність сонячного світла. Цвіль може з’явитися навіть на стінах новобудови. Цвіль – шкідливий мікроорганізм, який швидко розмножується і лізе у всі щілини, вражаючи всі великі ділянки, що зрештою призводить до руйнування стін. Промерзання стін, погана гідроізоляція так само має значення, вогкість, що проникає в щілини штукатурки, руйнуючи її

Чи небезпечна пліснява на фасаді?

Чи небезпечна пліснява на фасаді? Однозначно ТАК, небезпечна! Будь-які різновиди та кольори плісняви– несуть небезпеку для здоров’я домочадців

Чим вона небезпечна? Справа в тому, що цвіль і грибок при поразці фасаду будинку – поширюються і в повітрі. Людина, що знаходиться в будинку або біля нього, вдихає забруднене мікроорганізмами повітря, яке осідає в легенях, накопичуючи в них важкі метали, як результат імунна система слабшає – людина все частіше починає хворіти.

Як позбутися грибка та цвілі на фасаді?

Для усунення цвілевих нальотів застосовують спеціалізовані розчини. Просто фарбування фасаду не позбавить появи грибка, він з’явиться знову.

  • Попередньо плісняву потрібно змити, можна за допомогою миття високого тиску
  • Зачистити поверхню фасаду від плісняви за допомогою металевої щітки
  • По можливості очистити пошкоджений матеріал. По можливості весь пошкоджений матеріал слід збити.
  • Обробити поверхню протигрибковим розчином і дати просохнути. При сильному пошкодженні – розчин нанести у два шари.
  • При необхідності закласти тріщини ремонтними сумішами і дати просохнути.
  • Після висихання фасаду – можна приступати до ґрунтування поверхні. Для зовнішніх робіт слід застосовувати ґрунтовку на акриловій основі.
  • Нанести захисно-декоративний шар штукатурки.

По завершенню робіт слід вжити заходів щодо захисту відремонтованих стін – встановити водостісну систему, відливи, дренажну систему. Також слід подбати про захист цоколя, при необхідності провести гідроізоляцію цоколя і якісну обробку.

Капітальний ремонт фасаду справа клопітна, та й не дешева, не завжди домовласники готові приступити до робіт із захисту стін завтра. Комусь потрібен час на пошук добрих фахівців. Щоб не гаяти дорогоцінний час до приїзду майстрів, можна самостійно спробувати усунути основні джерела появи плісняви– прибрати від стін все, що створює вогкість, створити умови для гарного провітрювання стін. Надалі потрібно буде проводити профілактичний ремонт пошкодженої поверхні. Адже запобігти появі грибка і цвілі – набагато простіше, ніж позбудеться його.

Чому «цвіте» фасад?

Вогкість у будинку та на фасаді – результат неправильного будівництва будинку. У цвілі немає планів захопити вашу житлоплощу. Але коли вологість підвищується – пліснява розмножується, площа поразки збільшується, руйнуючи ваш будинок і негативно позначається на здоров’ї.

Саме тому потрібно якнайшвидше позбутися плісняви і вжити всіх заходів щодо захисту стін від вогкості. Боротьбу з пліснявою потрібно починати якомога раніше, поки не завдано серйозної шкоди будинку та його мешканцям.