Як зробити паркан із профнастилу своїми руками?

Встановлення паркану з профільованих листів коштує досить дорого, проте можна заощадити, якщо зайнятися цим власноруч. Існує всього три види профнастилу: несучий (використовується для спорудження багатоповерхових перекриттів), стіновий (для обшивки стін), несуче-стінний (для покриття дахів).

Зрозуміло, що для виготовлення паркану використовується стіновий профнастил.

Огорожа з профнастилу включає:

  • Опорні стійки або стовпи (можуть бути дерев’яними, кам’яними, але фахівці рекомендують використовувати металеві).
  • Лаги, які з’єднують ці стовпи (використовують дві лаги. Якщо висота паркан більше 1,5 метра) , кріплять три).
  • Листи профнастилу, які кріпляться до лагав.

Як розрахувати кількість профнастилів та стовпів для монтажу паркану?

Кількість листів, для будівництва суцільного паркану, обчислюється шляхом поділу загальної довжини огорожі, на монтажну ширину листа (монтажна або корисна ширина завжди менше загальної, тому що листи профілю укладаються внахлест один на одного). Для секційного паркану краще вибрати відстань між стійками кратну ширині монтажної листа і потім загальну довжину також розділити на монтажну.

Кількість опорних стовпів для суцільного паркану розраховується виходячи з того, що між ними має бути невелика відстань – приблизно 2,5 – 3 метри. Якщо вас цікавить висока якість матеріалів за доступною ціною, то найрозумніше буде купити профнастил на сайті від виробника Bulat.

Етапи роботи:

1.Розмітка.

На цьому етапі розраховується кількість необхідних будматеріалів, відчищається ділянка. Відповідно до заздалегідь обчислених параметрів, в місця, для опор, вбиваються кілочки. Між ними, вздовж майбутнього огородження, простягається нитка.

2.Встановлення опорних стовпів.

Спочатку, у місцях розташування кілочків, вириваються ями глибиною близько 1,5 метра. Вони встановлюються стовпи і вирівнюються по вертикальному і горизонтальному рівню. Далі лунки заливаються бетоном десь на метр. Їхню верхню частину рекомендується, перед заливкою, накрити руберойдом або поліетиленовою плівкою, щоб бетон не змішувався з ґрунтом. Поверх, лунки утрамбовуються піском.

3.Монтаж лаг.

Кріплення лаг до стійок виконується за допомогою болтів або електрозварювання. Лаги розташовуються паралельно один одному і лінії основи паркану. У місцях зварювання каркас покривається антикорозійною фарбою чи ґрунтовкою. Розміщувати лаги радять приблизно на 20-25 сантиметрів вище за лінію ґрунту і нижче за край паркану.